چوب اشباع

چوب اشباع :
چوبهای اشباع مصارف گوناگونی دارند. ولی در صنعت تهویه مطبوع , جهت پخش آب و تبادل حرارت با هوای عبوری در برجهای
خنک کننده استفاده میشوند.
چوب اشباع در این برجها بصورت پله ای و در ردیفها و ستونهای متوالی از بالا به پایین چیده میشوند . این چوبها معمولا در عرضهای 5 الی 7 سانتیمتری و طولهایی به تناسب دستگاه از 200 سانتیمتر به بالا و در ضخامت های 10 الی 15 میلیمتر برش خورده و جایگذاری میشوند.
گروه آبران جهت ساخت و تهیه این چوبها :
ابتدا چوبهای خام را که بهترین نوع آن چوب کاج روسی میباشد برش داده و پس از زدن مواد مخصوص ( سلکور ) جهت افزایش طول عمرچوبها , آنها را برای عمل اشباع در مخازن تحت فشار اشباع میکنند. این فرایند در گروه آبران در 3 مرحله و با 3 زمان متفاوت صورت میپذیرد.
مسلما جهت برجهایی که با استفاده از چوب اشباع عمل تبخیر آب و در نهایت برودت آب را انجام میدهند , تغییر و تعویض چوبها با پکینگهایی از اجناس دیگر مانند پکهای pvc از بازدهی برج کاسته وتناژ نامی دستگاه را میکاهد.
هرچند هزینه چوبهای اشباع بالا میباشد ولی عمر طولانی آنها و طراحی و قرارگیری آنها در برجهای گالوانیزه که سبب برودت بالای این برجها میشود , این هزینه را بخوبی توجیه و جبران مینماید. لذا بخش فنی آبران توصیه مینماید چوبهای اشباع در برجهای گالوانیزه را با چوب اشباع تعویض و احیاء نموده و آنرا با اجناس دیگر تعویض و جایگزین نکنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با بخش خدمات گروه آبران تماس بگیرید.

Call Now Buttonتماس