قطره گیر

قطره گیر :

قطره گیر در برجهای خنک کننده به قطعاتی گفته میشوند که باعث جلوگیری از خروج بخارات آب و بخصوص باعث عدم پاشش قطرات آب به بیرون از برج میشوند.
قطره گیر برجهای مدور :
قطره گیر در برجهای مدور یا گرد به نام فنی و کاتالوگی المینیتور نام گذاری شده است.
جنس این قطعات فایبرگلاس بوده و بروی لوله های نازل نصب میشوند. این قطعات بوسیله بسطهای فلزی به لوله بسته شده و با سیم بکسل و مهارکش به آب پخش کن مرکزی متصل میگردند.
مهم ترین مزیت اصلی به جهت نصب این قطعات در برجهای مدور که بیشتر اشخاص این صنف از آن بی اطلاع میباشند , نیروی عمودی میباشد که از پایین به این باله ها وارد میگردد و لذا وزن لوله نازلهایی که پرآب میباشند را مهار نموده و باعث عمر بیشتر آب پخش کن میگردند.

قطرگیر پی وی سی :
قطره گیر های پی وی سی بصورت بلوکی در ارتفاع 13 یا 15 سانتیمتر و طول 100 الی 200 سانتیمتر و عرض دلخواه تولید میشوند. این قطره گیرها با ورق 500 میکرون و معمولا برنگ طوسی تولید میشوند.
قطره گیر کرکره ای :
نوع دیگری از قطره گیر بصورت کرکره ای و از جنس پی وی سی ضخیم تولید میشوند که با بسطهای مخصوص خود در کنار یکدیگر قرار میگیرند. این قطره گیرها بطور شاخه ای و شکل عرضی سینوسی کمتر از 15 سانتیمتر تولید و در طولهای مختلف و دلخواه برش و نصب میگردند.

قطره گیر برجهای مکعبی :
در برج های مکعبی فایبرگلاس از هر دونوع قطره گیر پی وی سی : بلوکی و کرکره ای استفاده میشوند.
این امر به شرکت سازنده برج بستگی دارد. قطره گیرها در این نوع برج های مکعبی بروی لوله نازل ها قرار میگیرند.
قطره گیر ها در برجهای مکعبی فلزی در بالاترین محل بدنه برج نصب شده و جنس نرمال و طراحی شده آنها همان ورق گالوانیزه بدنه ولی با ضخامت کمتر در حدود 6/0 میلیمتر میباشند.
آنها را بصورت بلوکهای حدودا یک متری میسازند و وزن زیادی نیز دارند.

برجهای خنک کن فلزی طرح مارلی یا همان برج های ذوزنقه ای قطره گیر ندارند. این موضوع در برجهای طرح ابارا و برج های جریان متقاطع فایبرگلاس نیز صادق است.

Call Now Buttonتماس